We’re in the process of updating the documentation for Zotero 5.0. Some documentation may be outdated in the meantime. Thanks for your understanding.

Potrzebujesz pomocy?

Prawdopodobnie ktoś miał już pytania podobne do Twoich.

Aby pomóc Ci w rozwiązaniu Twojego problemu tak szybko jak to tylko możliwe, społeczność Zotero opracowała niniejszy zestaw kroków. Podążaj w ślad pięciu poniższych kroków:

Krok pierwszy: Sprawdź swoją wersję Zotero

Najnowszą wersję Zotero znajdziesz na stronie głównej Zotero.

Możesz sprawdzić, jaką wersję Zotero posiadasz, wybierając Zotero-informacje z menu Funkcje (ikona trybu) na pasku Zotero lub wybierając Dodatki z menu Narzędzia Firefoxa i wyszukując Zotero na karcie Rozszerzenia.

Jeśli nie posiadasz najnowszej wersji Zotero, powinieneś dokonać aktualizacji, klikając przycisk Download na stronie głównej, gdyż Twój problem mógł już w niej zostać rozwiązany.

Krok drugi: Przejrzyj listę najczęstszych pytań i problemów

Jeśli Zotero nie działa poprawnie, sprawdź najpierw stronę Known Issues. Pomocne mogą być również następujące strony poświęcone rozwiązywaniu problemów:

Jeśli na powyższych stronach nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, przejrzyj Frequently Asked Questions, by znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Krok trzeci: Przeszukaj dokumentację

Jeśli wciąż nie rozwiązałeś swojego problemu, przeszukaj całą dokumentację Zotero. Możesz w tym celu użyć pola wyszukiwania, które znajdziesz u góry każdej strony dokumentacji, albo też poniższego pola wyszukiwania.

Krok czwarty: Przeszukaj fora

Jeśli przeszukanie dokumentacji nie pomoże, przeszukaj fora Zotero. Wypróbuj przeszukiwania kilku powiązanych słów kluczowych.

Krok piąty: Zamieść post na forum

Jeśli przeszukałeś dokumentację i fora, a mimo to nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, kolejnym krokiem jest zamieszczenie postu na forach Zotero. Deweloperzy Zotero, ale także zaawansowani członkowie społeczności Zotero czytają i odpowiadają na posty opublikowane na forum. Zadając pytania na forach, możesz skorzystać z doświadczenia społeczności Zotero oraz udostępnić rozwiązania użytkownikom, którzy mają podobne pytania co Ty. Jeśli zgłaszasz bug, postępuj zgodnie z procedurą zgłaszania bugów.

pl/pomoc.txt · Last modified: 2017/11/12 19:53 (external edit)