Translations of this page:

We’re in the process of updating the documentation for Zotero 5.0. Some documentation may be outdated in the meantime. Thanks for your understanding.

دریافت کمک و رفع مشکلات

آیا به کمک نیاز دارید؟ لطفاً برای حل مشکل خود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پنج گام زیر را انجام دهید.

گام یکم - به‌روز رسانی زوترو

اگر از آخرین نسخۀ (پایدار) زوترو استفاده نمی‌کنید، لطفاً زوترو را به‌روز رسانی کنید؛ چرا که ممکن است مشکل شما در آخرین نسخه برطرف شده باشد.

صفحۀ دانلود زوترو همیشه آخرین نسخۀ زوترو را به شما می‌دهد. برای بررسی اینکه چه نسخه‌ای را نصب کرده‌اید، در نوار ابزار زوترو از منوی فعالیت‌ها گزینۀ «درباره» را انتخاب کنید (gear icon). راه دیگر آن است که از منوی ابزارهای فایرفاکس گزینۀ افزونه‌ها را انتخاب کرده و در برگۀ الحاقات به دنبال زوترو بگردید.

گام دوم - صفحه‌های عیب‌یابی را بررسی کنید

اگر چیزی در زوترو به درستی کار نمی‌کند صفحات مشکلات شناخته شده و پرسش‌های متداول را ببینید. همچنین صفحات ویژۀ عیب‌یابی زیر می‌توانند مفید باشند:

گام سوم - جستجو در مستندات

برای یافتن پاسخ، مستندات زوترو را جستجو کنید. برای این کار می‌توانید از جعبۀ جستجویی که بالای تمام صفحه‌های مستندات زوترو وجود دارد و یا از جعبۀ جستجوی زیر استفاده کنید.

گام چهارم - جستجو در تالارهای گفتگو

ممکن است پرسش شما را قبلاً شخص دیگری در تالارهای گفتگو مطرح کرده باشد. بنابراین تالارهای گفتگو را ببینید. لطفاً پیش از فرستادن پرسش جدید، صفحۀ پرسش موجود یا پرسش جدید؟ را ببینید.

گام پنجم - فرستادن پرسش به تالارهای گفتگو

اگر نمی‌توانید پاسخ پرسش خود را در مستندات یا تالارهای گفتگوی زوترو بیابید، پرسش خود را در تالارهای گفتگوی زوترو مطرح کنید. توسعه دهندگان زوترو و همچنین اعضای تالار شما را یاری خواهند داد.

اگر با تالارهای گفتگوی زوترو آشنایی ندارید، لطفاً پیش از فرستادن پرسش راهنمای تالار و فرآیندهای گزارش اشکال را بخوانید.

توجه: برای فرستادن پیام در تالارهای زوترو باید ابتدا یک حساب کاربری زوترو ایجاد کرده و با آن به وبگاه زوترو وارد شوید.