Table of Contents

We’re in the process of updating the documentation for Zotero 5.0. Some documentation may be outdated in the meantime. Thanks for your understanding.

منوی جستجو

منوی جستجو امکانات زیادی برای یافتن فایلها بر روی کتابخانه و در اینترنت در اختیار شما قرار می دهد. منوی جستجو را می توان با کلیک بر روی علامت فلش مستقیم () در گوشه بالای سمت چپ در ستون سمت راست نرم افزار زوترو باز کرد.

اینکه در این منو چه امکاناتی برای شما محیا باشد بسته به نوع قلم اطلاعاتی انتخاب شده در نوار وسطی زوترو دارد. امکانات ارائه شده عبارت اند از:

Library Lookup

اگر از گزینه کاوش کتابخانه استفاده کنید زوترو تلاش می‌کند تا قلمهای اطلاعاتی شما را بر روی فهرست برخط یک کتابخانه بر روی اینترنت بیابد تا شما بتوانید بدین وسیله به یک نسخه فیزیکی از قلم اطلاعاتی مورد نظر یا یک نسخه تمام متن برخط دسترسی پیدا کنید. زوترو به طور پیش فرض از سرویس OpenURL متعلق به WorldCat.org, استفاده می کند اما شما می‌توانید گزینه‌های آن را متناسب با موقعیت جغرافیایی و دانشگاه خود تغییر دهید. برای این کار از برگۀ تنظیمات پیشرفته پنجرۀ تنظیمات زوترو استفاده کنید.

مدیریت موتورهای کاوش

کلیک بر روی این گزینه پنجره مدیریت موتورهای کاوش را باز می‌کند. در این پنجره می‌توانید موتورهای کاوش نصب شده را فعال، غیر فعال، بازنشانی یا حذف کنید. همچنین می‌توان موتورهای کاوش بیشتری را نیز به نرم‌افزار افزود. برای اطلاعات بیشتر اینجا را ببینید.